obklady ze sádry

Protože sádrové obklady nejsou mrazuvzdorné, nachází využití v interiérech, kde působí díky jemnému provedení příjemným útulným dojmem, a dají se kombinovat téměř se všemi moderními i tradičními styly zařízení a vybavení pokojů.

Obkladový kámen nebo cihly ze sádry

Obklady ze sádry nepůsobí tak studeně jako přírodní kámen a vylepší interiér kuchyně, obývacího pokoje, restaurace, kavárny nebo kanceláře. Vybírat můžete z nápaditých imitací nejrůznějších druhů kamenů nebo cihlových stěn. Na rozdíl od kamenných obkladaček jsou sádrové obklady lehké a cenově dostupnější. Další jejich výhodou je, že většinu už není třeba spárovat, protože spára je součástí každé obkladačky.

Aby byl efekt obkládaného dokonalý, doporučujeme využít na napojování dvou stěn rohové prvky, které vytvoří plastický a přirozený přechod. Pro lepší udržovatelnost a delší životnost obkladu je dobré nalepený obklad naimpregnovat. Můžete pak prach a drobné nečistoty stírat z obkladu navlhčeným hadrem. Ačkoli je sádra tvrzená, nedoporučuje se jako obklad koupelen nebo místností s velkou vlhkostí a výkyvy teplot. Sádrové kamenné obklady v interiéru jsou také náchylnější na poškození.

 
590
9901590990
Značky

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 16 položek celkem