Obklady na sokl

Sokl jako pata domu začínající v místě styku domovní stěny s terénem a končící v úrovni přízemí je místo častých problémů a poruch stavby. Proto bychom se o něj měli starat a patřičně a kvalitně ho chránit. Jeho zvýraznění je možné odskočením barvy nebo obkladem. A právě venkovní obklad soklu by měl plnit nejen estetickou, ale také ochrannou funkci.

Sokl domu jako design i ochrana

Levnější a používanější variantou je betonový obklad, jehož přednostmi jsou poměrně lehké obkladačky, snadná práce a dlouhá životnost. Tu zajišťuje především mrazuodolnost a nenasákavost lehčeného betonu, ze kterého jsou obklady vyráběné. Imitace kamene pečlivě vybíráme tak, aby byly nerozeznatelné od přírodních kamenů. Ani ty ale rozhodně nezavrhujeme. Naopak.

Domům sluší sokl obložený přírodním kamenem – obzvlášť chalupám, chatám nebo starším budovám. Vždyť je to tradiční materiál, který lidem slouží bez přestávky už několik tisíc let. A dál sloužit bude. Nejen jako pracovní materiál, ale i jako dekorativní prvek. Jeho údržba je navíc snadná. Pro delší životnost stačí sokl obložený kamenem naimpregnovat, a pak vodou smývat nečistoty. Pro obklad soklu můžete volit pískovcové, křemencové, žulové, vápencové nebo i jiné méně tradiční obklady. Nezapomeňte také na rohové prvky, díky kterým napojíte obkládané strany tak, aby nebyl znát přechod a obklad tvořil celistvou přirozenou strukturu.

 
390
10600139010600
Značky
 
 

Stránka 1 z 15 - 258 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 15 - 258 položek celkem